"Christmas cooking in Kindergarten"

Plik w formacie pdf  >>>TUTAJ<<<

Certyfikat w formacie pdf  >>>TUTAJ<<<

Exchanging Xmas cards and short videos with some wishing

Plik w formacie pdf do pobrania >>>TUTAJ<<<

Projekt e-Twinning

Realizowany w Przedszkolu nr 16
im. Jana Brzechwy w Koninie

Exchanging Xmas cards and short videos with some wishing

O projekcie

Głównym celem jest wymiana własnoręcznie wykonanych świątecznych kartek między partnerami projektu z Hiszpanii, Macedonii i Polski. Jeśli byłoby to możliwe można wykonać krótkie video z życzeniami świątecznymi.
Można także przedstawić nasze tradycje świąteczne, propozycje prezentów i kolędy zamieszczając zdjęcia, filmiki na platformie TwinSpace.

Postęp działań

Skompletowanie listy szkół/przedszkoli biorących udział w projekcie już w Listopadzie.
Wysyłanie kartek świątecznych i zamieszczanie krótkich życzeń świątecznych rozpoczniemy w Grudniu.

Odpowiedzialne:

Natalia Kwiatkowska

Monika Pik

Paulina Andrzejczak

logo kolory tęczy

Temat projektu e-Twinning: “Kolory tęczy” – zabawy z kolorami.

Czas realizacji: listopad - luty

Opis projektu

Znajomość kolorów i umiejętność ich rozpoznawania nie jest wrodzona. Dziecko musi się tego nauczyć. Dziecko obserwując przez cały dzień pobytu w placówce jeden kolor, słuchając wierszy, piosenek wykonując prace plastyczne i doświadczając ich wszystkimi zmysłami, na pewno szybko utrwali daną barwę.

Zabawa kolorami jest jednym ze sposobów poznawania świata przez dzieci. Daje możliwość spontanicznej zabawy z rówieśnikami, rozwija umiejętność współdziałania, podporządkowania się i obcowania z innymi. Otaczające nas kolory rozwijają myślenie, inteligencję, wyobraźnię. Projekt obejmuje wiedzę z zakresu zabaw matematycznych, przyrodniczych, artystycznych, eksperymentalnych, muzycznych. Projekt realizowany będzie od listopada do lutego 2018. Finałem będzie organizacja uroczystości przedszkolnej podsumowującej realizację projektu eTwinning „Rainbows Day”.

Język projektu: język angielski i język polski.

Cele ogólne:

• Utrwalanie umiejętności rozpoznawania kolorów.
  • Stymulowanie rozwoju i inspirowanie twórczych działań dzieci.
  • Stworzenie atmosfery radosnych przeżyć i wesołej zabawy.
  • Integrowanie dzieci młodszych i starszych podczas wspólnej zabawy.
  • Uwrażliwianie na piękno otaczającego świata.
  • Rozbudzanie i ukierunkowanie aktywności dzieci.
  • Kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania.
  • Rozumienie konieczności ochrony przyrody.
  • Udział w uroczystościach przedszkolnych.
  • Poszerzanie wiedzy o innych krajach.
  • Kształtowanie postawy szacunku i tolerancji do odmienności związanej z kulturą i zwyczajami w innych krajach.
  • Wymiana doświadczeń związanych z pracą w przedszkolu w innych krajach.

Cele szczegółowe:

• Nazywa oraz wskazuje kolory podstawowe oraz pochodne.
  • Klasyfikuje przedmioty ze względu na wybraną cechę - kolor.
  • Doskonali pamięć wzrokowo - ruchową.
  • Uczestniczy w zabawach organizowanych przez nauczyciela.
  • Maluje prace na wybrany temat dba o jej estetykę.
  • Rozwija wyobraźnię plastyczną.

Realizacja projektu

• Przedstawienie dzieciom krajów, które biorą udział w projekcie. Krótka prezentacja szkoły poprzez zdjęcia na platformie eTwinning (Listopad).
  • Systematyczne wykonywanie zadań projektowych - realizacja zajęć
    o tematyce związanej z danym kolorem. (Grudzień- Styczeń)
  • Publiczne przedstawienie wykonanych zadań:
  • publikacja zdjęć z wykonanych zabaw lub zajęć dydaktycznych wraz z opisami na stronie e-Twinning
  • publikacja własnych wytworów w swojej placówce, w dowolnej formie (Grudzień-Styczeń)
  • Zebranie wszystkich zadań projektowych: (Luty- Marzec)
  • „A świat się kręci w kolorach tęczy” - organizacja uroczystości przedszkolnej, pobranie zdjęć od partnerów projektu, utworzenie tęczy poprzez realizowane zabawy z kolorami przez partnerów projektu. Przedstawienie dzieciom Tęczy powstałej poprzez współpracę partnerów projektu eTwinning . Zamieszczenie zdjęć na platformie Twinspace.

Obowiązki uczestników projektu:

• Uczestnicy są odpowiedzialni za wykonanie powierzonych im zadań.
  • Systematycznie dokumentują efekty swojej pracy.
  • Dotrzymują ustalonych terminów.
  • Tworzą przyjazną i życzliwą atmosferę pracy i zabawy.

Przewidywane efekty

Po zakończeniu projektu dziecko:

• Wzbogaci wiedzę przyrodniczo – ekologiczną.
  • Będzie rozpoznawać barwy podstawowe i pochodne.
  • Wyraża w pracach plastycznych dostrzeżone piękno otaczającego świata.

cert eTwinning